Міст в Аржентее – Альфред Сіслей

Міст в Аржентее   Альфред Сіслей

Міст в Аржентее [1872] Імпресіоністи нерідко – переслідуючи ті чи інші цілі – вдавалися до викривлення простору і перспективи в своїх роботах. Сіслей в ці ігри не грав. Його пейзажі – нічим не замутненное вікно в світ.

Художник немов запрошує глядача здійснити прогулянку по картині, заглянути в її далекі куточки, розглянути всі деталі. Навчання у старих майстрів дала про себе знати, зробивши композиції художника абсолютно природними. Сіслей ніколи і не приховував своєї прихильності до голландських майстрів пейзажу XVII століття. Захоплення творчістю “барбізонців” теж залишило свої сліди в його роботах.

Улюбленими мотивами зазначених “учителів” Сіслея були дороги і мости. І ці переваги успадкував у них Сіслей. Дороги і мости – стійкі “декорації” багатьох його картин. Вони, як і інші штучні споруди, докорінно змінюють пейзаж, засвідчуючи про присутність людини, заново “конструирующего” навколишній його світ. В якості прикладу таких робіт наводимо полотна “Міст в Аржентее” і “Дорога в Лувесьене”, 1873.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)