Міст в дощ – Вінсент Ван Гог

Міст в дощ   Вінсент Ван Гог

Знайомлячись з роботами імпресіоністів, Ван Гог прийшов до висновку, що мистецтво японської гравюри могло вплинути на події в мистецтві зміни. Художник захоплювався тим, як малюють японці – швидко, як блискавка, ясно і чітко. На його думку, так відбувалося тому, що вони сприймали все, що відбувається гостріше, але в той же час в їх думках і почуттях не було звичної для європейця суєти і плутанини.

Ван Гог хотів домогтися такої ж швидкості у своїй творчості, і це йому вдавалося: за свою недовгу кар’єру він створив величезну кількість картин.

Влітку 1887 року Ван Гог робить кілька копій дерев’яних гравюр відомого японського художника Хирошиге. Роботи Хирошиге викликали у нього щире захоплення. Копіюючи “Міст в дощ”, художник трохи змінює оригінальні кольору, роблячи їх більш соковитими і насиченими. Так він підсилює враження від яскравих контрастних поєднань. Крім того, він відійшов від оригіналу, окаймив картину декоративної зеленою рамкою. Для її прикраси він використовував червоні ієрогліфи, довільно взяті з інших гравюр. Завдяки всім цим нюансам Ван Гог уникнув точного відтворення гравюри, вносячи в роботу частку свого власного сприйняття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)