Міст в Курбвуа – Жорж Сера

Міст в Курбвуа   Жорж Сера

На цьому полотні зображена Сіна біля містечка Курбвуа, розташованого трохи вище за течією, ніж Asnieres. Близькість тем і географічних “прив’язок” дозволяє порівняти картину з “Купанням в Аньере”. І тут, і там передній план окреслено діагоналлю річкового берега, а віддалений міст підкреслює лінію горизонту. Крім того, обидві роботи ріднить атмосфера нерухомості, відчуття застиглого часу. Відмінність їх, якщо можна так висловитися, лише “кліматичне”.

В одному випадку, це спекотний сонячний день, в іншому – холодна прозора осінь. Падаюче світло, як і раніше кидає на траву довгі тіні, але фігури на полотні зведені до силуетам. Для цієї картини Сера написав два етюду, що зображують міст і ділянку річкового берега. Для верхньої частини картини, судячи з усього, Сера не робив попередніх начерків. На користь цього припущення говорять сліди листування, які можна тут знайти. Вигнуті гілки дерева використані для вирівнювання вертикальної форми решті частини композиції. Пізніше ця техніка буде застосована Сера в картині “Парад”.

Віддалені форми передані гранично схематично. Човен з двома сідоками зображена лише трьома короткими рядами точок. Фігури Сера абсолютно схожі на манекени. Настільки послідовно цей принцип не витримується більше ніде у творчості художника. Чоловік здається таким же млявим і нерухомим, як одна з тих, що стоять поруч з ним щогл. Сера поділяв прихильність до імпресіоністів відображенням у воді.

Тут парус написаний з допомогою безлічі точок. Безліч точок, що означає відображення вітрила у воді, набагато більше “разрежено”. Крім того, обидві роботи ріднить атмосфера нерухомості, відчуття застиглого часу. Відмінність їх, якщо можна так висловитися, лише “кліматичне”. В одному випадку, це спекотний сонячний день, в іншому – холодна прозора осінь. Падаюче світло, як і раніше кидає на траву довгі тіні, але фігури на полотні зведені до силуетам.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Міст в Курбвуа – Жорж Сера.