Міст Ватерлоо. Ефект туману – Клод Моне

Міст Ватерлоо. Ефект туману   Клод Моне

Робота “Міст Ватерлоо. Ефект туману” була написана Клодом Моне в 1903 році. Ця картина є однією з серії полотен, на яких художник змальовував краєвиди Лондона.

На цій картині зображено міст через річку Темзу, оповитий густим білим туманом. Цей краєвид зачаровує глядача своїм виглядом, притягує погляд, змушує наблизитися до нього, щоб перейнятися її атмосферою.

Туман виглядає дуже реалістично, що властиво імпресіонізму, адже його представники завжди винаходили все нові техніки та прийоми малювання, щоб домогтися реалістичності своїх картин. Клод Моне є одним з найяскравіших представників імпресіонізму, і він, як ніхто інший, умів майстерно добирати колірну палітру для своїх полотен. Дане полотно написане спокійних і світлих відтінках, що це чинить сприятливий заспокійливий ефект на глядача. Картина вражає своєю задумкою, адже її деталі краще розглядати здалеку, ніж зблизька. Імпресіоністи часто намагалися вміщатися в маленькій картині величезні простори, цей пейзаж якраз належить до таких.

Через товщу туману можна проглядають силуети човнів, що пливуть по річці, сам міст і контури заводських труб далеко. Моне не користувався при створенні картини темними і контрастними кольорами. Цикл лондонських пейзажів був присвячений річниці відкриття цього мосту.

Спочатку художник задумував намалювати тільки один міст, але він писав його з натури, а це займає багато часу, і за цей час на передньому плані періодично з’являлися люди, то човни. З цієї причини Клод вирішив написати кілька різних схожих картин. Туман, що оповила всю композицію картини, надає їй британську атмосферу.

Закінчував писати це полотно Моне вже вдома, тому вона виглядає не дуже натурально, він проявив трохи фантазії. Таким чином він вклав у картині свої почуття та враження, отримані їм при відвідуванні Лондона. Щоб картина здавалася більш реалістичною, художнику довелося використовувати дуже багато колірних переливів, які дозволили намалювати справжній туман. Міст прокладений між робочими частинами Лондона, а люди, що пливуть по річці, символізують динаміку життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Міст Ватерлоо. Ефект туману – Клод Моне.