Містичне заручення Святої Катерини – Франческо Пармиджанино

Містичне заручення Святої Катерини   Франческо Пармиджанино

Катерина Сиєнська була для Італії і для католицького світу тим, що в наступному поколінні стала для Франції Жанна д”Арк. Обидві дівчини вийшли з надр народних мас, обидві в священному запалі самозречення перемогли свою жіночу боязкість і стали наставниками вождів народів. Обидві вони були викликані високими релігійними баченнями з кола сім’ї і усамітнення, обидві рано прозріли своє покликання і в Любові до Бога і людей черпали сили для життєвого подвигу.

Жанна д”Арк опоясалась лицарським мечем, щоб врятувати свою вітчизну від іноземців. Для Катерини Сієнській інтерес земної вітчизни збігався з торжеством небесного царства і божественної правди, і тому силу земного меча вона хотіла перемогти силою любові і вічної істини. Аскетичне подвижництво Катерини перевершує своєю суворістю, своїми фізичними результатами все, що можна навести з історії середньовічного чернецтва, і разом з тим супроводжується високими экстатическими явищами, достовірно засвідченими і точно описаними.

Подібно олександрійської мучениці, ім’я якої вона носила, Катерина побралася з Христом. У цей час їй було близько двадцяти років. Вона почувала, що в її житті повинен відбутися вирішальний перелом і продовжувала ревно молитися Господу, повторюючи: “Сочетайся зі мною шлюбом у вірі!”. Був карнавальний вечір 1367 р. В ці дні люди мали звичай “справляти свято живота”. Шум наповнював місто і навіть будинок Катерини. Молода дівчина в своїй кімнатці в тисячний раз глибоко зосередившись повторювала свою молитву про шлюб та вірі. І ось перед нею з’явився Господь, який сказав: “Нині, коли інші розважаються, Я вирішив відсвяткувати з тобою свято твоєї душі”.

Бачення було повне, яке охопило зір і слух: перед нею постало небесне воїнство зі святими, яких вона найбільше любила. При звуках псалмів Давида Богоматір взяла його праву руку і, простягнувши до Сина, просила Його, щоб Він удостоїв її побратися з Ним у вірі. І Христос надів їй на руку золоте кільце з прекрасним алмазом і чотирма перлинами і сказав: “Се, Я об’єднуюсь з тобою шлюб у вірі, Я – Творець і Спаситель твій. Ти збережеш цю віру незаплямованою до тих пір, поки не зійдеш на небо святкувати зі мною шлюб”.

Видіння зникло, але кільце назавжди залишилося на руці. Кільце було невидиме для інших, але не для Катерини. У Сієні зберігся звичай, згідно з яким в останній день карнавалу жодна процесія і жодна маска не проходить по вулиці Фонтебранда, де була отпразднована ця весілля. На фронтоні будинку, де жила Катерина, досі зберігся напис: “Це будинок Катерини, Нареченої Христової”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Містичне заручення Святої Катерини – Франческо Пармиджанино.