Місяць над мисом – Утагава Хиросигэ

Місяць над мисом   Утагава Хиросигэ

Справжня гравюра відноситься до числа небагатьох в серії, в яких точне визначення місцевості неможливо. Вид Эдоского затоки грає в гравюрі другорядну роль, головна увага автора зосереджена на інтер’єрі чайного будинку. На татамі, поруч зі світильником, великий лаковий піднос з блюдом, в якому видно залишки святкової трапези.

По іншу сторону від світильника лежить віяло і стоїть маленький подносик з кисетом і трубкою. У правому нижньому куті видно дві порцелянові пляшки з-під саке. Поруч на підлозі дві палички для їжі – хасі. Гості тільки що розійшлися, у правому кутку зверху виднееся край кімоно гейші, запрошеної для гри на сямисэне, поруч видно край його грифа і футляр. На перегородці тінь жінки, по всій видимості, судячи з кількості шпильок кандзаси в її зачісці, це – куртизанка-юдзе.

Гейші в часи Хиросигэ традиційно носили в зачісці непарна кількість шпильок. Місяць освітлює морський пейзаж з човнами. Можливо, чайний будиночок знаходився на кордоні Таканава і Сінагава на горі Яиуяма. Незважаючи на велику декоративність пізньої гравюри, початковий варіант відрізняється гармонійністю поєднання колірних відтінків і високим рівнем друку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Місяць над мисом – Утагава Хиросигэ.