Місячна сосна на території монастиря у Уено – Утагава Хиросигэ

Місячна сосна на території монастиря у Уено   Утагава Хиросигэ

У гравюрі показаний ставок Синобадзуноикэ біля храму Канъэйдзи у Уено. Хиросигэ висуває на передній план сосну химерної форми: гілки її загинаються, утворюючи коло. За цією сосною закріпилася назва Цукі-але мацу. Крізь неї було прийнято з-церцать повний місяць. У гравюрі відкривається вид на ставок Синобадзуноикэ, подібну назву можна пояснити тим, що росла сосна на горбі, який у давнину називався Сінобу-га ока-Пагорб терпіння.

За гілкою, як би укладені в раму, видно будови району Хонгодай, розташованого на протилежному березі ставка Синобадзу-але икэ. Ця місцевість була зайнята будинками дайме. В центрі кола зображено особняк Кагаясики, що належав роду Маеда, який правив провінцією Kara. У правій частині гравюри видно острів Накадзіма, створений майже в центрі ставка Синобадзу-але икэ. Тут розташовувалося святилище, в якому поклонялися Бэндзай-тен – однієї з семи богів щастя.

Святилише у Уено було прийнято відвідувати в перші дні Нового Року. У пізнішому виданні гравюри відбулися зміни кольору. Темно-синя смуга, що проходить по водах ставу Синобадзу, змінилася в розмірах і змістилася до центру озера. Більш інтенсивне заграва заходу перетворилося в ніжно-рожеву смугу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Місячна сосна на території монастиря у Уено – Утагава Хиросигэ.