Михайло Іванович Глінка в період твори опери ” Руслан і Людмила – Ілля Рєпін

Михайло Іванович Глінка в період твори опери  Руслан і Людмила   Ілля Рєпін

Ілля Юхимович Рєпін дуже любив музику і створив образи багатьох відомих музикантів. Свого друга – знаменитого композитора і диригента А. Р. Рубінштейна – Рєпін писав кілька разів.

Антон Григорович Рубенштейн – визначний музичний діяч, засновник Російського музичного товариства і першої російської консерваторії в Петербурзі, він був її директором і професором. Рубенштейн володів значним композиторським талантом, проявився в найрізноманітніших жанрах. Антон Григорович визнаний найкращим піаністом, які поклали початок світової слави російської піаністичного мистецтва.

У двох ранніх картинах композитор зображений Рєпіним за диригентським пультом на нейтральному тлі, по пояс.

Останній портрет автор писав уже після смерті А. Р. Рубінштейна. Ця нова композиція відрізнялася парадністю, урочистістю, монументальністю. Фігура диригента показана в повний зріст на тлі парадного Петербурзького концертного залу з колонами, заповненого глядачами.

Картина представляє інтерес як пізніше твори майстра, активно використовує у своїй творчості досягнення сучасного живопису. Рєпін по-импрессионистически висвітлює фарби, пом’якшує контури, передає світіння товщі повітря. Ефект парадності посилений за рахунок низької точки зору і підкресленою урочистості золотисто-червоного колориту.

1914 рік був ювілейним для Рєпіна, митцю виповнилося 70 років. Саме в той період купецька родина Шихобалових з Самари познайомилися з ним і домовилися про придбання двох центральних картин року. Цими роботами були “Бельгійський король Альберт” і “Портрет диригента і композитора А. Р. Рубенштейна”. Рєпін завершував їх в 1915 році.

Картини кілька років прикрашали зали особняка Шихобалових в Самарі. У квітні 1918-го вся колекція разом з картинами Рєпіна була передана в Самарський міський музей. Нині вони є основою постійної експозиції Самарського художнього музею.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Михайло Іванович Глінка в період твори опери ” Руслан і Людмила – Ілля Рєпін.