Млин в Шаратоне – Франсуа Буше

Млин в Шаратоне   Франсуа Буше

Пейзаж французького живописця Франсуа Буше “Млин в Шаратоне”. Розмір картини 72 x 92 см, полотно, олія.

Творчість Буші виключно багатогранно, художник звертався до міфологічним, алегоричним і біблійними сюжетами, зображував сільські ярмарки і фешенебельну паризьку життя, писав жанрові сцени, пасторалі, пейзажі, портрети, створював декорації для театрів Парижа, ярмарків в Сен-Лоран і Бельвю, а також для аматорських вистав, влаштовуються фаворитку французького короля Людовіка XV, маркізою Жанною Антуанеттою де Помпадур. Художник був добре знайомий з венеціанською традицією монументально-декоративного живопису; відомо, що Буші колекціонував картини і малюнки Джованні Баттіста Тьєполо.

Відомо також, що пейзажі “Сади Фарнезе” і “Вид Тіволі” виконані на підставі вражень від італійського подорожі Франсуа Буше в кінці 20-х і на початку 30-х років 18 століття.

Вже в цих ранніх пейзажах проявився неабиякий декоративний дар художника, що вміє будувати композиції на поєднанні ритміки цілого і характерної деталі. У 1743 – 1748 роках Франсуа Буше виконував офіційну посаду декоратора паризької Опери, крім того керував постановкою декількох балетів. З 1755 по 1765 роки Буші відповідно до королівського указу був призначений директором Королівської мануфактури гобеленів в Парижі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)