Млин в Вейку – Якоб ван Рейсдал

Млин в Вейку   Якоб ван Рейсдал

“Млин в Вейку” міцно входить в трійку картин, які голландці вважають своїми національними символами. На картині Рейсдала зображений крихітний містечко Вейк, розташований в декількох милях на південний схід від Утрехта.

У цьому містечку можна побачити старий вітряк. Можна навіть потішити себе думкою про те, що вона схожа на “ту саму” млин, хоча, на жаль, від “тієї самої” збереглися лише залишки фундаменту. Дивно, але Рейсдал вкрай рідко писав вітряні млини. І це незважаючи на те, що вони були “фірмовим знаком” Голландії.

Дослідники підрахували, що Рейсдал зображував вітряні млини всього 15 разів, причому більшу частину цих картин він створив на початку свого творчого шляху. Втім, найкращу свою млин, “Млин в Вейку” майстер написав вже у зрілому віці. Композиція цієї картини витримана в типовій для Рейсдала манері. Низький ракурс, обраний ним, робить обриси млина та інших будівель кілька розмитими, і від цього здається, що вони готові ось-ось розтанути у непривітному, вкритому сірими хмарами небо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)