Млини на Монмартрі – Поль Синьяк

Млини на Монмартрі   Поль Синьяк

Французький живописець Поль Синьяк був одним з теоретиків і творців напряму, що отримав назву неоимпрессионизм. Синьяк не отримав систематичної художньої освіти, хоча з дитячих років був знайомий з живописом, якою захоплювався його батько. По своїй натурі Синьяк був сприйнятливим, діяльним і енергійним людиною.

Після четвертої виставки імпресіоністів у 1879, відвідування виставок Моне в 1880 і 1883 Синьяк почав серйозно займатися живописом, орієнтуючись на техніку і принципи імпресіонізму. У 1884 році він взяв діяльну участь в організації “Товариства незалежних художників” і познайомився з Ж. Сера. Синьяк із захопленням сприйняв винайдену Сера техніку пуантилізму і з 1885 став працювати виключно в цій техніці.

На восьмій виставці імпресіоністів у 1886 році він показав 18 своїх робіт. Художник писав портрети і пейзажі, в яких його живопис набувала більшу свободу і безпосередність. Картина “Млини на Монмартрі” виконана художником в ранній період творчості, коли він починав освоювати мальовничу манеру імпресіонізму. Це одне з кращих творів майстра, виконаних у традиційній техніці. Інші відомі твори: “Піщаний берег моря”. 1890. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Сосна в Сен-Тропезе”. 1990. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Сніданок”. 1886-1887. Музей Креллер-Мюллер, Оттерло.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Млини на Монмартрі – Поль Синьяк.