Могили давніх героїв – Каспар Давид Фрідріх

Могили давніх героїв   Каспар Давид Фрідріх

Як і більшість німців, Фрідріх був вкрай незадоволений окупацією Німеччини наполеонівськими військами. Свій патріотизм художник висловлював різними способами. Наприклад, одягав персонажів своїх картин в національні німецькі костюми – як, наприклад, в “Білих скелях на Рюген”, 1818-19 і “Схід Місяця над морем”. Якщо в розпал наполеонівських воєн фігури, одягнені в національні костюми, відображали антифранцузские настрою художника, то пізніше вони стали символом визволення батьківщини. Якийсь час подібні символи були дуже популярні, але незабаром після закінчення воєн почали викликати все більше роздратування у офіційних властей.

В період визвольної війни яскраво виражене політичне забарвлення набули і традиційні для Фрідріха релігійні символи. Ялини і сосни перестають виступати на його картинах в якості узагальнених християнських символів, стаючи символами надії на національне визволення.

На картині “Лісова дорога”, 1814 ми бачимо французького солдата, що заблукала в густому лісі; на передньому плані, на пеньку сидить ворона – символ неминучої смерті, яка чекає на непроханого гостя. Писав Фрідріх і могили полеглих німецьких вояків. В роботі “Могили давніх героїв”, 1812 він, наприклад, зобразив двох французьких солдатів, благоговійним жахом стоять біля надгробків німецьких патріотів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Могили давніх героїв – Каспар Давид Фрідріх.