Мойсей (скульптура) – Мікеланджело Буонарроті

Мойсей (скульптура)   Мікеланджело Буонарроті

Скульптура Мікеланджело Буонарроті “Мойсей”. Висота скульптури 235 см, мармур. У виконаному через кілька років після луврских бранців “Мойсея” Мікеланджело повертається до образу людини незламної могутності. У разгневанном пророка, який, побачивши відступництво від свого народу від закону, готовий розбити скрижалі завіту, скульптор створив могутній образ народного вождя, людини цілісного характеру і вулканічної сили пристрастей.

Порівняння “Мойсея” з найбільш близьким йому по духу “Давидом” дає можливість вловити особливості мистецтва Мікеланджело на новому етапі його творчої еволюції. Юнацька відвага “Давида” висловлювала безмежну впевненість людини у здатності подолати будь-які перешкоди. Енергія, активна дієвість були виражені в ньому настільки органічно, що сам гігантський масштаб статуї не здавався перебільшеним.

Образ “Мойсея” навпаки, свідчить про те, що воля людини наштовхується на перешкоди, для подолання яких необхідно напруження всіх його сил. Микеланджеловская terribilita досягає тут крайньої загостреності: підвищений вольове напруга образу виражено не лише в страхітливо грозному погляді Мойсея, але і в гіперболізованою мощі його статури, в напрузі мускулатури; воно відчувається в кожній деталі – від різко зім’ятих складок одягу до бурхливо звиваються пасм величезною бороди пророка.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3.67 out of 5)


Мойсей (скульптура) – Мікеланджело Буонарроті.