Моління про чашу – Ганс Гольбайн

Моління про чашу   Ганс Гольбайн

“Страсті Господні в сірих тонах” вважаються одним з головних творів Ганса Гольбейна Старшого. Цикл отримав таку назву завдяки сірої монохромного колористичної гамі, виконаний в техніці гризайль, що імітує скульптуру. Це 12 картин про останніх епізодах земного життя Христа.

Вираз “чаша ця” взято зі стародавнього звичаю – засуджених на страту змушували випивати чашу, в якій до питва був подбавлен отрута. Звичайно відкривалися двері в’язниці, варта вносила чашу і подавала її вже засудженому на смерть. Звичайно, кожен сподівався, що чашу пронесуть повз нього.

Картина “Моління про чашу”. В основу сюжету покладено МОЛІННЯ ПРО ЧАШУ, яке згадують євангелісти.

“По закінченні таємної вечері, Христос і Його учні встали і пішли з Єрусалиму на гору Оливну. Біля гори Оливної знаходився сад, називався Гефсиманським. Залишивши там учнів і взявши з собою Петра, Якова та Йоана, Ісус відійшов помолитися. Він знав, що наближаються найстрашніші години його страждання.

“Душа Моя тужить смертельно побудьте тут і пильнуєте зі Мною, сказав Він залишився з Ним учням. І, відійшовши трохи, впав обличчям на землю і почав молитися, кажучи: “Отче Мій, якщо можливо, нехай мине Мене чаша ця, втім, не як я хочу, але як Ти хочеш”.

Скінчивши молитися, Він підійшов до очікували Його трьом учням і застав їх сплячими. “Чи Не могли ви й однієї години попильнувати зо Мною?” – сказав Він Петру і, отошедши іншого разу знову почав сумувати й молитися. І був піт Його, як краплі крові, що падають на землю. Явив ся ж Йому ангел з небес і зміцнював Його. Коли Він вдруге повернувся до учнів, то знову застав їх сплячими і знову відійшов, продовжуючи молитися. Нарешті, підійшовши в третій раз, Він розбудив їх, кажучи: “Встаньте, ось наблизився мій зрадник”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Моління про чашу – Ганс Гольбайн.