Молитва святого Домініка – Ель Греко

Молитва святого Домініка   Ель Греко

Картина іспанського художника Ель Греко “Молитва святого Домініка”, як і багато інших, присвячена релігійній тематиці. Розмір картини 118 х 86 см, полотно, олія. Домінік – засновник домініканського ордену, зазвичай званий де Гузман, хоча він не походив з сім’ї.

Народився в Старій Кастилії. В 1194 році Домінік був покликаний єпископом Озми, як соборного священика, для реформи місцевого кліру за статутом блаженного Августина. Приїхавши в 1205 році до Франції, Домінік зважився проповіддю боротися проти єресі альбігойців і заснував, за підтримки єпископа Фулькона Тулузького, монастир в Пруле. В 1215 році Домінік відправився в Рим, щоб отримати від папи Інокентія III дозвіл на влаштування нового ордена. Папа погодився виконати прохання Домініка лише з тією умовою, що він вибере собі правила одного з існуючих вже орденів. Домінік вибрав правила святого Августина.

В 1217 році Домінік повернувся в Тулузу і ревно дбав про поширення нового ордена. У 1218 Домінік переселився в Рим і був призначений папою “magister sacri palatii” і придворним проповідником. Через дванадцять років після смерті Домініка, в 1233 році католицька церква визнала його святим.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)