Молода читачка – Жан Оноре Фрагонар

Молода читачка   Жан Оноре Фрагонар

Картина французького художника Жана Оноре Фрагонара “Молода читачка”. Розмір картини 82 x 65 см, полотно, олія. Ця робота живописця також відома під назвою “Портрет молодої дівчини за читанням”.

Художника в портретах приваблює не тільки передача певного емоційного стану. У портретах “Дені Дідро” , “Фрагонар, пише мініатюру” , “Герцог Беврон” гострота характеристик надає яскраву життєвість образів, служить розкриттю душевного світу. Фрагонар багато працював і в графічному портреті.

Фрагонар неодноразово зображував дівчат, зайнятих читанням або листом. Але всякий раз ці образи були перебільшено кокетливими. Ця робота – виключення з правила. Картина була написана в перехідний для Фрагонара період, коли фривольні сценки почали виходити з моди, і йому довелося терміново змінювати свою манеру, щоб не втратити місце на відвойоване “художньому ринку”. Між 1776 і 1780 роком картину тричі перепродавали, і каталоги аукціонів донесли до нас чимало цікавої інформації про цьому полотні Фрагонара.

Так, в них згадується про те, що картина “написана з натури”, “завершена за один сеанс” і “радує око впевненим мазком і колірною гармонією”. Довгий час цей твір залишалося однією з найбільш популярних робіт Фрагонара. У 1844 році французький мистецтвознавець Теофіль Торі писав про неї: “Зачаровує свіже обличчя юної дівчини, з ніжною, немов персик, шкірою. Вона одягнена у світле, лимонно-жовте, щедро відбиває світлові відблиски сукню… Героїня картини сидить, відкинувшись на лілову подушку, на яку падають глибокі фіолетові тіні. Портрет вражає своєю глибиною і життєвістю”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)