Молода жінка, що лежить на траві – Поль Гоген

Молода жінка, що лежить на траві   Поль Гоген

Провівши багато років на Таїті, серед тубільців і навіть живлячи сердечну прихильність до представниць слабкої статі, французький художник Поль Гоген, звичайно ж, ретельно вивчав не тільки мову, але традиції, звичаї, побут і звичаї місцевих жителів, прагнення злитися з цим, зовні примітивним світом, стати по-справжньому “своїм”. Не можна сказати, що він цілком в цьому досяг успіху, бо все одно залишався людиною свого кола, цивілізованої культури.

Багато з оточував, напевно, здавалося йому екзотикою, і не більше того. Найбільш надихали пейзажі. В цьому жанрі Гоген воістину знайшов себе заново.

Ось один з таких пейзажів – “Молода жінка, що лежить на траві”. От якщо вже що постімпресіоністи успадкували від імпресіоністів, так це нечіткість, розмитість зображення людських фігур і форм. Люди – взагалі не головне в модернізмі, вони цікавлять остільки оскільки художників.

Ось і у Гогена молода жінка вгадується в соковитою, густій траві тільки тому, що яскраво одягнена, а в іншому випадку, можливо, її вигляд злився б з буйством зелені. Фізіологічно вгадуються руху кисті Гогена – знизу вгору. Так намальована трава, але не дерева. Цікаво, що дерево, під яким лежить жінка, сухе, воно не дає жаданої тіні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Молода жінка, що лежить на траві – Поль Гоген.