Молода жінка з глечиком води – Ян Вермеер

Молода жінка з глечиком води   Ян Вермеер

Ян Вермеер все життя прожив у Делфті, завдяки чому і отримав своє прізвисько. В наші дні художник відомий як один з найбільших представників голландського мистецтва XVII ст., однак в останні роки свого життя Вермеер був забутий, про його творчість згадали лише у другій половині XIX ст. і тільки тоді по достоїнству оцінили його. Вермеер народився в сім’ї торговця шовком і картинами і згодом продовжив справу батька.

Живопису майбутній художник, імовірно, учився у К. Фабриціуса. В 1653 р. він вступив в гільдію живописців св. Луки, кілька разів був деканом гільдії. Користувався авторитетом серед живописців, Вермеер тим не менш, в кінці життя втратив замовників і останні п’ять років не доторкався до кисті.

Картина “Молода жінка з глечиком води” створена в період, коли творчість художника переживало найвищий підйом. Живопис Вермеєра в цей час набула особливої вишуканості, аристократичність. При цьому в ній немає емоційних акцентів, сплесків, загальний тон творів сповнений спокою, внутрішньої гармонії між “світ речей” і людини.

Інші відомі твори: “Келих вин Між 1658-1660. Державні музеї, Берлін; “Жінка важільна перли”. 1660 Національна галерея, Вашингтон “Майстерня художника” . Сер. 166( Музей історії мистецтва, Відень.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Молода жінка з глечиком води – Ян Вермеер.