Молода жінка за туалетом – Джованні Белліні

Молода жінка за туалетом   Джованні Белліні

Джованні белліні – молодший і найвідоміший представник мальовничій династії Белліні, творившей в епоху раннього Венеціанського Відродження. Його заслугою вважається популяризація техніки олійного живопису, виробленої його батьком і братом.

Джованні володів нітрохи не меншим мальовничим талантом, ніж його зведений брат Джентіле Белліні. У той час як Джентіле, запрошений турецьким султаном, не був у Венеції протягом 2 років, Джованні став офіційним придворним живописцем. Численні замовлення на портрети від найбільш родовитих городян надходили до нього безперервно, маркізи і герцоги хотіли бути сфотографованими великим художником. Однак портрети були швидше “придворної” частиною творчості Белліні, основним напрямком його роботи були біблійні сюжети, зокрема образи Діви Марії.

На картині “Молода жінка за туалетом” ми бачимо прекрасну оголену жінку. Образ виписаний практично ідеальним, позбавленим яких би то не було недоліків, що в поєднанні з чудовим заспокійливим пейзажем, що становлять фон композиції, нагадує полотна самого ж Белліні, зображували Божу Матір. Однак під час створення цієї картини живописець відійшло від релігійності, закарбувавши якийсь еталон жіночої краси, визнається у вищому суспільстві.

Протягом свого життя Белліні був оточений талантливейшими живописцями, серед яких його батько Якопо Белліні, зведений брат Джентіле Белліні, зять Андреа Мантенья. Всі вони зробили дуже великий вплив на манеру письма художника, однак живопис Джованні відрізняється насамперед незрівнянно більшою м’якістю і ліричністю, грою уяви, романтизмом. Будучи вже визнаним майстром, Белліні відкрив власну студію. Його учнями були Тіціан і Джорджоне. За звичаєм того часу, художник часто підписував роботи учнів майстерні своїм ім’ям. В даний час мистецтвознавці вважають, що картини, написані самим Белліні, незрівнянно краще, однак в ту епоху будь-які роботи майстерні вважалися творіннями самого художника. Великого венеціанського майстра належить велика роль у зображенні одного з основних центрів епохи Відродження.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Молода жінка за туалетом – Джованні Белліні.