Молодий заєць – Альбрехт Дюрер

Молодий заєць   Альбрехт Дюрер

Шедевральна робота німецького мистецтва Епохи Відродження “Молодий заєць”, авторства Альбрехта Дюрера, є однією з перших робіт, в якій розкривається тема природи і стиль художника. Тварина забарвлене, як і пізніша робота “Великий шматок луки” , у гиперреалестичной манері, що надає правдоподібності.

Акварельний заєць – приклад детального реалізму Північного Відродження, стилю, що виник в фламандського живопису 15-го століття. Одним з найвідоміших представників цього напрямку був Ян ван Ейк.

Альбрехт відомий також, завдяки ксилографії і ряду гравюр, чому посприяв батько-ювелір. Крім цього, за плечима Дюрера є серія інноваційних автопортретів, захоплення ландшафтним дизайном, рослинами і тваринами, що виникло під час подорожей до Німеччини та Італії. Візити Дюрера в Італії, до речі, дали майстру уявлення про популярних методиках і тенденції епохи Відродження.

У роботах живописця можна побачити синтез ідей і прийомів середньовічної живопису і мистецтва ренесансу.

До цього часу не відомо, чи створений “Молодий заєць” цілком у майстерні або автор зробив начерки тварини в дикій природі, а потім завершив роботу в закритому приміщенні. Деякі мистецтвознавці стверджують, що відображення віконної рами в очах зайця може доводити останнім. Однак, автор відомий тим, що використовує відображення як метод надання додаткової природності і реалістичності своїм персонажам. Багатьом експертам, найбільш вірогідним видається те, що Дюрер використав опудало тварини для фарбування, після створення ескізів і заміток в дикій природі.

Звичайно, реалістичність зайця вражає. Для цього Дюрер застосовує складну структуру та вражаюче використовує світлотінь. Крім того, що йому вдалося виділити вуха і кожен волосся на всьому тілі моделі, також створити ефект теплого золотого світла, додає життєвої енергії зайцеві.

Спочатку, Дюрер створив контур фігури, а потім вкрив роботу коричневою фарбою. Надалі, використовуючи сукупність темних і світлих мазків пофарбував хутро, використовуючи Акварельні фарби. Наступним кроком стало додавання дрібних деталей, на зразок вусів і відображення вікна в очах. Після закінчення роботи з аквареллю, майстер завдав гуашшю ряд мазків, для додання хутрі необхідної структури. Нарешті був доданий ряд білих відблисків, що додало об’ємності тварині.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)