Монастир Кинрюдзан в Асакуса – Утагава Хиросигэ

Монастир Кинрюдзан в Асакуса   Утагава Хиросигэ

Гравюра, відкриває “зимовий сезон” присвячена монастирю Кинрюдзан, інша його назва – Сенсодзі. Цей монастир – один з трьох найстаріших і значних центрів буддизму в Едо. На першому плані зліва видно край воріт Каминаримон. В нішах, по обидва боки воріт були встановлені статуї Бога вітру і Бога грому, тому ворота ще називали і “Фурайлзин мон” – “Ворота Богів Вітру і Грому”. Вони були встановлені перед територією самого монастиря.

Проріз воріт займає зображення великого паперового ліхтаря з написом “Синбаси” – це назва місцевості, де проживали віруючі, преподнесшие монастирю ліхтар. Праворуч видно п’ятиярусна пагода. Поруч з нею в центрі аркуша ще одні ворота – Ниомон. У нішах цих воріт також стояли скульптури вартою-охоронців монастиря – Ніо. За воротами розташовувався головний храм, присвячений Бодхисаттве Каннон, його не видно в гравюрі.

Величні будівлі монастиря, вкриті снігом, є головним мотивом гравюри. Найяскравішим відзнакою пізнього варіанти друку є колір величезного ліхтаря на передньому плані гравюри, він стає червоним і чудово поєднується з червоними стінами пагоди і вхідними воротами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Монастир Кинрюдзан в Асакуса – Утагава Хиросигэ.