Монастир Мокубодзи, річка Утигава і поля Годзэнсаихата – Утагава Хиросигэ

Монастир Мокубодзи, річка Утигава і поля Годзэнсаихата   Утагава Хиросигэ

Хиросигэ не зображує монастир Мокубодзи, хоча він і заявлений у назві листа. Місцевість Годзэнсаихата лише видніється на горизонті. Головною визначною пам’яткою гравюри стає будинок з верандою на передньому плані праворуч – це знаменитий ресторан “Уэхан”, розташований на території монастиря Мокубодзи. Він був відомий стравами з батату і молюсків. Місцевість Годзэнсаихата, до якої веде міст, носить своєрідне назва, пов’язане з відпочинком сьогуна під час соколиного полювання і перекладається як Поле “Закуска Його Світлості”.

Поява монастиря Мокубодзи пов’язано з сумною історією про малолітньому синові придворного з Кіото, по імені Умэвакамура, який був відправлений у монастир на горі Хиэйдзан, але втік звідти. По дорозі додому він був викрадений торговцем живим товаром і незабаром помер. Жителі села поховали хлопчика, а якийсь мандрівний монах збудував на цьому місці курган, поруч з яким пізніше виник монастир Мокубодзи.

Храм був об’єктом паломництва, спочатку було прийнято відвідати храм Сенсодзі, потім проплисти по річці Сумидагава і відвідати Мокубодзи. У пізньої версії змінений колір квадратного картуша. Смуга бокаси, що проходить по верхньому краю аркуша з темно-синьої в початковому варіанті, перетворюється в червоно-коричневу. Червона смуга заходу стає вже, але яскравіше.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Монастир Мокубодзи, річка Утигава і поля Годзэнсаихата – Утагава Хиросигэ.