Монастир над річкою – Василь Полєнов

Монастир над річкою   Василь Полєнов

Василь Полєнов приступив до написання цієї чудової картини, після того як він відвідав Київ і залишився під величезним враженням від цієї поїздки. На полотні видніється чудовий Видубецький монастир, який розташований трохи нижче Печерських пагорбів, що своїми стінами спускається практично до самої водної гладі.

Цей монастир був заснований ченцями ще дуже давно і тепер, практично будь-який, хто паломничает або просто подорожує вздовж річки Дніпро, обов’язково повинен, як мінімум, просто поглянути на цей прекрасний монастир. Його золоті хрести дуже великі і побачити їх, повинен кожен.

Полєнов, потрапив сюди рано вранці, і після того, як побачив, схід сонця і що за цим слідує, то просто не зміг залишитися байдужим до такої краси. Як тільки сонце збирається сходити, золоті хрести починають отблескивать вогненно-червоним відтінком, з червоними й червоними переливами.

Безумовно, світіння воістину дивовижне, і якщо своїми очима побачити цю дію, то стає зрозумілим, що саме надихнуло художника. Плюс до всього, майстер був дуже віруючою людиною, тому зміг як ніхто інший оцінити красу церковних будівель і поставитися до цієї справи з усією серйозністю і максимальним трепетом.

Зверніть увагу, картина ніби поділена на два зорових горизонту, які контрастують між собою, видимими переливами синіх і зелених кольорів. Річка спокійна і створює відчуття спокою на тлі скелястих схилів, які оточують монастир з одного боку і зеленого лісу з іншого.

Природа тільки прокидається і художник дає нам чітко зрозуміти. Полєнов дуже часто звертається у своїх роботах до водної гладі, якісно акцентуючи поведінку води і вписуючи в загальну динаміку картини, тим самим дозволяючи глядачеві більш глибоко перейнятися в атмосферу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)