Монастир Нісд-Хонгадзи в Цукидзимансэки на мілині Тэпподзу Тэпподзу – Утагава Хиросигэ

Монастир Нісд Хонгадзи в Цукидзимансэки на мілині Тэпподзу Тэпподзу   Утагава Хиросигэ

На південному краю обмілини Тэпподзу, зображеної в попередній гравюрі, розташовувався квартал Акасите, де в епоху Мейдзі уряд дозволив селитися європейцям. Територію збільшили за рахунок того, що засипали болотисту місцевість, поросла очеретом, вона отримала назву Цукідзі, тут було побудовано багато особняків і монастирів. Головним серед них був Нісд Хонгандзі школи Дзьодо-Синсю, однією з різновидів культу будди Аміди.

Спочатку він знаходився в Асакуса, в кварталі Екоямате. Під час пожежі Мэйрэки 1657 р. він згорів і був відбудований на мілині Тэпподзу. Віруючі називали цей храм Уукидзи Гобо, Уукидзи Монсэки. Його величезна дах підноситься в гравюрі над іншими будинками. Судна в море орієнтувалися по ній, як по маяку. Тут знаходився порт Эдоминато, де перевантажували товари з різних районів Японії на невеликі човни. Ці місця також славилися рибальством.

На другому плані видно рибальський човен, з якої закидають мережі. Дах храму височить над смугою жовто-молочних туманів. Червона зоря у горизонту в пізньому варіанті переходить у більш темне, майже чорну смугу бокаси. Колірні поєднання залишаються колишніми, але в другому варіанті друку з’являється велика колірна насиченість.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Монастир Нісд-Хонгадзи в Цукидзимансэки на мілині Тэпподзу Тэпподзу – Утагава Хиросигэ.