Монастирські сади в Ниппори

Монастирські сади в Ниппори

Ниппори перебувало між Янака і Доканъяма на північно-заході від гір Уено і Асукаяма. На сході розташовувалися скелі, звідки відкривався гарний вид на рисові поля, річки Аракава і Эдогава, а вдалині – гори Уукуба і Нікко. На північний схід від храму Канъэй-дзі розташовувалося містечко, відоме під назвою Янака. За часів Едо в цьому районі було багато храмів.

Височина Уено переходить у Сува, назва якого походить від синтоїстського храму Сувамедзин дзіндзя. На гравюрі зображено східна його частина. Храмовий сад в Ниппори через деякий час стали назвати Ханамидэра. Навесні, під час цвітіння сакури його відвідувала величезна кількість людей. Ланшафт саду був прикрашений штучними пагорбами, скелями і вигадливо підстриженими деревами. Одне з таких дерев у вигляді човна з вітрилом видно праворуч над червоним картушем з ім’ям Хиросигэ. Ця човен була особливістю храму Сюдзедзи.

У центрі гравюри ледь помітні ворота торії, а за ними – дорога на височину Сува, недалеко і храм Сувамедзин. Пізній варіант гравюри відрізняється від раннього кольором дороги. Він стає синьо-блакитним замість жовтого. Змінюються забарвлення одягу подорожніх. Квітучі дерева отримують додатковий червоний колір в своїх вершинах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)