Монмартр, дорога з соняшниками – Вінсент Ван Гог

Монмартр, дорога з соняшниками   Вінсент Ван Гог

У 1887 році Ван Гог знайомиться з ідеями імпресіоністів і радикально змінює свій підхід до живопису. Новаторське мистецтво будувалося на прагненні передати живе сприйняття людиною природи, без вибору сюжетів, продумування композиції, зайвої ідеалізації. Малюючи пейзажі з натури, Ван Гог прагне показати свої враження від нескінченної різноманітності її станів.

Сільські мотиви Монмартра служили сюжетами для багатьох полотен імпресіоністів. Ван Гог не раз писав його широкі простори, поля, городи. Окремі будиночки, маленькі сільські куточки також викликали чималий інтерес.

На цій роботі він зобразив невеликий клаптик сільській стежки з ростуть уздовж неї соняшниками. Обмеживши з правого боку композицію стіною будинку, Ван Гог показав широкі простори, що видніються за селом. Але головним героєм картини художник робить сонячне світло, завдяки якому всі барви природи стають яскравіше і гущі.

Незвичайна синява неба відбивається на всьому, що знаходиться на землі, і на її тлі ще яскравіше починають грати теплі барви сонячного світла. Саме завдяки цій грі простий мотив передає незвичайно яскраві емоції, викликані сонцем і літнім теплом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Монмартр, дорога з соняшниками – Вінсент Ван Гог.