Море. Коктебельська бухта – Іван Айвазовський

Море. Коктебельська бухта   Іван Айвазовський

Картина “Море. Коктебельська бухта” була написана Іваном Костянтиновичем Айвазовським в 1817 році. На передньому плані я бачу невеликий пляж, на який набігають пінні хвилі. На пляжі лежить рибальський човен, спрямована носом у бік моря волнующегося.

Видно, що хвилі сильно її пошарпали. Парус весь збився в безформний куль. Човен бортом наразилася на великий камінь. Створюється враження, що каламутні бурхливі хвилі от-от підхоплять її і знову понесуть у далекі морські дали, за лінію горизонту, яка чітко видна на тлі грозових хмар, розцвічених сонцем у вогненні фарби. Створюється дуже правдоподібне враження, ніби за лінією горизонту вирує величезний пожежа. Хмари на передньому плані виглядають, немов клуби густого диму.

Все це грізне явище нависає над невеликим корабликом, який, по всій видимості, тоне, захлестиваемий хвилями. Вітрил на його щоглі немає. Можливо, їх зірвало поривами вітру. І створюється відчуття, наче море тягне кораблик, немов жахливий створення. Не менш грізними, ніж небо і море, виглядають на картині скелі, обриваються прямо в морську безодню і схожі на якусь казкову істоту, що вийшло з дрімучого лісу і окунувшее свою морду в воду.

Дивлячись на цю картину, мене охоплює відчуття тривожного передчуття насувається бурі, від якої не буде порятунку ні на морі, ні на березі. І тільки яскраве сонячне світло, як промінь надії, пробивається через негоду. Ця картина відображає любов художника до природи, до моря, який здатний милуватися усіма проявами природного могутності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)