Море. Крим – Архип Куїнджі

Море. Крим   Архип Куїнджі

Великий живописець Архип Іванович Куїнджі – це романтик серед художників-реалістів. Він чудово передавав колорит картини, незвичайні моменти освітлення, створюючи ефект світіння фарб. Сучасники не розуміли такого ставлення до живопису, і часто дорікали за невиправдану феєрію яскравих фарб.

Куїнджі дуже любив дивовижну природу Криму, і часто зображував її у своїх картинах і етюдах. Картина “В Криму” написана Куїнджі в 1905 році. Для передачі сили світлового ефекту в картині художник спеціально підкреслює похмуре, нічне, грозове небо і цим йде наперекір законам художньої правди.

На передньому плані зображений гірський схил, з самотньо стоїть сосною. За нею знаходяться самотньо стоять сосни і суцільна смуга бору. Дальній план замикає гірський хребет. Синяво-чорний масив соснового бору покриває схил гори і практично зливається з темними хмарами, затьмарили все небо. Куїнджі передав момент, коли блискавка освітила ліс перед насувається грозою, дерева осяяні яскравим електричним світлом і тому написані яскравими квітами.

Художник посилює образ природи з допомогою живописних і композиційних засобів. Куїнджі не використовував повітряну перспективу, а передавав простір контрастними колірними поєднаннями. Темне холодне давящее небо він протиставляє осяяної теплим світлом схилу. Таке фантастичне поєднання кольорів заворожує глядача і викликає почуття занепокоєння.

Картина написана широкими мазками, деталі узагальнено. В картині яскраво виражена декоративність, характерна для живопису Куїнджі. Завдання художника була не передати конкретно існуючий пейзаж, а показати драматичний узагальнений образ природи Криму. Це не портрет природи, а емоційне сприйняття самого художника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)