Море у Харлема – Ян ван Гойен

Море у Харлема   Ян ван Гойен

Ян ван Гойен увійшов в історію голландського мистецтва як видатний пейзажист. Крім того, він відомий як майстер офорту і рисувальник. Художник народився в Лейдені, навчався у В. ван де Велде в Гарлемі, багато подорожував, був у Франції, Німеччині, Фландрії, працював у Лейдені та Гарлемі, останні кілька десятиліть свого життя провів у Гаазі.

Під час своїх мандрівок Гойен спостерігав за природою, робив замальовки, писав пейзажі. У цих невеликих пейзажах з низьким горизонтом і бунтівним небом над рівнинами і повноводними річками або морськими далями, написаних у м’якому, майже монохромному колориті, художник створив узагальнений образ Голландії. Його твори, спокійні і ліричні, передають умиротворений настрій людини, перейнявшись величчю природи. Типовою для Я. ван Гойена є картина “Море у Харлема”, виконана в характерній для манері художника.

Інші відомі роботи: “Річкове гирло з рибалками”. Музей образотворчих мистецтв, Будапешт; “Дюни”. 1629. Державні музеї, Берлін; “Косовиця”. 1630. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Ковзанярі”. 1641. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Вигляд річки Ваал у Нейметена”. 1631. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)