Море в Аннесі – Поль Сезанн

Море в Аннесі   Поль Сезанн

Пейзажні роботи Поля Сезанна відрізняються тематичною різноманітністю. Так серед його творів зустрічаються зображення гір, фруктового саду, долин, річок і багато іншого. Особливо примітний пейзаж Сезанна “Море в Аннесі”, написаний художником в 1896 році. В даний час картина розташовується в колекційних фондах Галереї інституту Курто в Лондоні.

Картина написана маслом, але народжує враження легкої акварельного замальовки. Напівпрозорі відтінки синього, блакитного надають малюнку чистоти і крихкості. На полотні зображено місто на південному сході Франції, красиве місце, Савойська Венеція – місто Аннесі. Аннесі або Ансі оточений прекрасними виноградниками і родючими землями. Савойська Венеція всіяна середньовічними будівлями і невеликими будівлями в стилі Ренесансу, які, використовуючи образний вислів, що стоять “ногами у воді”. Аннесі охоплений холодної стихією води та каменю. Місто точно обрамляють красиві Альпійські гори, біля підніжжя яких струмує кришталевої чистоти озеро.

На передньому плані полотна великими, розмашистими, злегка недбалими мазками відзначений стовбур дерева, досить масивний, а, крім того, саме море, щільний обсяг водної поверхні. Малюнок води вийшов схожим на абстрактну, наповнену яскравими завихреннями, майже окремо вишукану живописну роботу в дусі постимрпессионизма, коли безпредметність стає найголовніше живої реальності, набиту предметами і різними надлишками образів і деталей.

Центральним мотивом полотна можна вважати смарагдово-зелене узбережжі Аннесі. Узбережжя відрізняється розрослися пишними зеленими заростями дерев, каштанів і виноградників. Як такі зарості не промальовані, швидше нагадуючи великі барвисті плями, гранично узагальнені. Узбережжя у Аннесі всипане лимонними і золотистими відблисками, сонячним світлом, помірним і м’яким. Ближче до правого краю полотна зображений зовсім непомітний, невеликих розмірів будинок. Цей будинок настільки крихітний, що створюється враження ніби його дістали з маленької музичної табакерки.

Самий дальній план пейзажу представляє зображення великих, суворих Альпійських гірських масивів. При написанні гір художник використовує різкі, уривчасті руху, більше нагадують штрихування, графічний малюнок. Альпи заповнюють весь простір полотна, не вмещаясь в рамки картинній площині.

Пейзаж Сезанна “Море в Аннесі” навіває прохолоду, легкий бриз, свіжість нового сонячного дня. Аннесі – прекрасне місце в південній частині Франції, яка рясніє мальовничими краєвидами, де повітря чистий і ясний. У подібному куточку землі більш гостро відчувається життя, всі почуття, найтонші і забуті, загострюються. Життя відчувається по-новому. Все навколо ніби бачиш в перший раз, завмерши від захоплення і лише без кінця споглядаючи, вражений наскільки щастя може бути близьким і таким можливим. Зміст і настрій пейзажу до кінця незрозуміло і невловима, як невловимо те чи інше почуття або та чи інша емоція, та й саме життя. Тому і народжується така живопис, подібна постимпрессионизму, живопис почуття, живопис настрою, живопис неясною мрії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)