Мороз і сонце – Віктор Циплаков

Мороз і сонце   Віктор Циплаков

Відомий художник Віктор Григорович Циплаков також був і заслуженим діячем мистецтва. Він брав уроки живопису у таких майстрів як Р. Шегаль, С. Герасимов, В. Грабар. Його перу належить відома картина “Мороз і сонце”. Назва автор взяв з перших слів вірша “Зимовий ранок” А. Пушкіна. Саме наявною у вірші пейзаж, зображений на полотні.

На картині ми бачимо сувору зиму. Всю землю покриває товстий шар снігу. Тому як він блищить на сонці можна зрозуміти, що дуже сильний мороз. Вся картина намальована холодними тонами. Небо дуже світле, а сніг настільки білий, що навіть віддає синявою. Єдиною темною плямою на картині є кінь з саньми, яка заїжджає в село. Зліва на картині видніються кілька будинків. Вони всі покриті снігом і таке відчуття, бут-то сплять. Якби не коні, то, здавалося б, що на картині немає жодної життя. Але один суперечливий факт неможливо не помітити. Хоча вся картина насичена якийсь старовиною і старовину, але стовпи з лінією електропередач вже присутні.

Прогрес навіть у той час не стояв на місці. Але все, же автор назвав свою картину “Мороз і сонце” значить, він хотів звернути нашу увагу на природу, хотів показати всі її сторони. Навіть у холодні, суворі зимові дні красу природи навколишнього нас просто сліпуча. І хоча промені сонця падають на сніг, вже зовсім не гріють землю, але своєю красою відображення дуже радують око цінителів прекрасного.

Дивлячись на картину Віктора Циплакова “Мороз і сонце” мимоволі відчуваєш пронизливий холод, що виходить від неї. Але від нього не замерзаєш, а просто покриваешься мурашками по шкірі від побаченого дива на картині. Переливи сонячного світла на снігу переносять нас у казку. Варто тільки одягти тепліше одяг і милуватися її до заходу сонця.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)