Мороз – Клод Моне

Мороз   Клод Моне

Клод Моне написав полотно “Мороз” у 1880 році. Цього художника можна назвати визнаним майстром в написанні пейзажів. Його твори вирізняються своєю технікою, колірними поєднаннями, вони приваблюють глядачів своєю глибиною і прихованим змістом. Дивлячись на його картини можна зробити висновок, що він був без розуму від краси природи, вона дарувала йому безліч вражень, які він намагався відобразити з допомогою фарб і, тим самим, поділитися цими враженнями з глядачем.

У цьому пейзажі відчувається динаміка. З-за різного освітлення відбувається швидка зміна відтінків, тим самим змінюючи загальний вигляд картини. На композицію так само великий вплив робить все, що знаходиться поруч, навколишнє погода, різні предмети. Моне використовував спеціальну техніку, завдяки якій кожен об’єкт пейзажу має власний відблиск, який також рухається при зміні освітлення. Живописець завжди прагнув зробити свої картини як можна більш реалістичними. Щоб домогтися цього справжнього успіху, він більшу частину часу працює на пленері і пише картини в живу, так можна краще відобразити справжні відтінки.

Зимовий холодний пейзаж просочений сонячним світлом, тепло якого відчувається в кожній частинці картини. Самого сонця на картині не видно, але художник майстерно зобразив його відображення у кожному об’єкті пейзажу. Природа на картині зображена безліччю кольорів і відтінків. Зима асоціюється у глядача з тьмяними і монотонними квітами, але в реальності все зовсім не так. Білий колір снігових покривів поєднує в собі величезну кількість квітів, від сіро-коричневого до фіолетового. Кожен мазок фарби на полотні виглядає досить об’ємним. Це додає картині виразності і рельєфності. Завдяки цьому складається враження, що перед очима глядача справжня природа. Глядач чекає звичного в такій обстановці шуму вітру, коливання гілок дерев.

Композиція полотна спеціально побудована таким чином, щоб нагадувати собою невеликий шматочок реальності. Клод Моне вирізає з життя цей шматочок і поміщає його на полотно, назавжди запам’ятавши цей прекрасний зимовий день. Об’єкти пейзажу позбавлені чітких меж і контурів, це зроблено спеціально для підкреслення їх натуральності. Вони плавно вливаються в навколишній їхній простір, ніби вони були там завжди. Кольори на картині підібрані шедеврально. Художник не змішував їх на палітрі, а створював плавний перехід прямо на картині під час роботи, накладаючи багато шарів один на інший. Тому кольори на картині змішуються між собою в той самий час, коли глядач милується нею.

У той час імпресіоністів з їх баченням прекрасного багато хто не розуміли. Їх сприйняття природи і світу в цілому докорінно відрізнялося від усталених тоді думок суспільства. Пройшло досить багато часу, коли суспільство нарешті перейнявся творчістю імпресіоністів, усвідомивши, який сенс вони закладали в свої твори. Глядачі змогли відчути всі ті враження, які художники втілили у своїх творах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)