Морозний день – – Борис Кустодієв

Морозний день     Борис Кустодієв

На картині Бориса Кустодієва “Морозний день” зображений невелике провінційне містечко. На дворі чудовий ясний морозний день, двірник мете сніг, сани мчать. Глядач відчуває морозний подих зими, настільки майстерно зобразив Кустодієв російську зиму.

Художника завжди приваблював провінційний побут зі своїми гуляннями, святами, ярмарки. Часто звертався він до народних традицій, і ця картина теж не стала винятком.

У кожній картині Кустодієва видно його любов до Росії. Йому абсолютно не важливо, яка вона – спокійна, весела чи невгамовна. Він цінував історію великої держави, в той же час не перестаючи жваво відгукуватися на поточні події в житті країни.

Полотно “Морозний день” написано неприродно яскравими фарбами, це допомагає не просто бачити, а усвідомити всією шкірою цей чудовий морозний день. Радісний настрій струмує з усіх куточків картини, буденний сюжет Кустодієв зміг зробити святом душі. Це зайвий раз підтверджує майстерність російського живописця.

Картина залишає відчуття руху, її динамізм відчувається всім тілом. Такий тон задають запряжені в сани, що мчать на задньому плані. Все, що зобразив Кустодієв на картині, не випадково, кожної штрих має свій особливий сенс. З кожної дрібниці, кожній деталі складається завзята принадність морозного зимового дня.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)