Морська битва при Наваріне 2 жовтня 1827 року – Іван Айвазовський

Морська битва при Наваріне 2 жовтня 1827 року   Іван Айвазовський

Велике місце в творчості художника займають події, героїчні перемоги російського флоту, які сталися безпосередньо при житті В. К. Айвазовського. Він мав велику можливість поговорити з учасниками морських битв, побувати на місцях бойових дій. Так, в 1848 р. художник пише картину “Наваринська бій”, на якому відображено подія, теж прославило російський флот.

Об’єднаний флот союзників увійшов у Наваринскую бухту, де був зосереджений турецько-єгипетський флот. Після марних спроб вести переговори, після обстрілу союзного флоту турецькими кораблями і береговими батареями в жовтні 1827 року почалася битва Наваринская.

Російські лінійні кораблі, знаходячись в центрі і беручи на себе головний удар турецько-єгипетських сил, вмілими діями знищили більшу частину ворожого флоту. Лінійний корабель “Азів” під командою капітана 1-го рангу М. П. Лазарєва, борючись з п’ятьма ворожими, знищили їх. Айвазовський показує флагман “Азів” сильно пошкодженим, проте екіпаж корабля бере на абордаж турецьке судно, і героїчні російські моряки переходять на його палубу, щоб завершити знищення ворожого корабля. Цей епізод – бій “Азова” з головними турецьким кораблем – і поставлений у центр композиції картини “Наваринська бій”.

У цій картині Айвазовський самим ладом композиції, вмілим показом наступального пориву корабля “Азів” і приреченості турецького корабля не залишає ніяких сумнівів у результаті бою. “В честь достохваленних діянь начальників, мужності і безстрашності офіцерів і хоробрості нижчих чинів корабель “Азів” отримав Георгіївський прапор. Весь світ захоплювався сміливістю і мистецтвом російських моряків.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Морська битва при Наваріне 2 жовтня 1827 року – Іван Айвазовський.