Морська битва при Ревелі – Іван Айвазовський

Морська битва при Ревелі   Іван Айвазовський

Довгий вік В. К. Айвазовського припав на час війн, які вела Росія – в тому числі за вихід до морів. Не приймаючи безпосередньої участі в морських битвах і навіть не завжди присутня на борту того або іншого судна, художник не міг залишитися в стороні від бур і перипетій епохи.

Його батальні картини – кращий відповідь недоброзичливцям, деякі з яких з іронією, а то і з сарказмом стверджували, що, мовляв, крім моря, Айвазовський і малювати-то більше нічого не вміє. Звичайно, вмів! Силою художньої уяви живописець відтворив картину морського бою при Ревелі, що мав місце ще при імператриці Катерині II, в травні 1790 року. На море неспокійно – то переддень шторму, то просто вода кипить, бо саме бій в самому розпалі.

У правому нижньому куті – жалюгідні залишки отримав пробоїну і затонув судна, шматки корабельної щогли. І вже трохи віддалік – армада суден під вітрилами. На щоглах вгадуються прапори. Втім, чиї, розгледіти важко.

Рідко судно намальовано Айвазовським в спокійному стані, з глибокою посадкою в воду. В основному ми спостерігаємо крен на правий, то на лівий борт. Над полем битви простягається білий дим – не то від численних гарматних пострілів, не то від клубящихся хмар.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Морська битва при Ревелі – Іван Айвазовський.