Морська гавань при заході сонця – Клод Лоррен

Морська гавань при заході сонця   Клод Лоррен

Клод Лоррен – художник, який зумів відкрити нову сторінку в жанрі ідилічного пейзажу. При всій типовості застосовуваних композиційних прийомів, властивих пейзажного живопису класицизму, художнику вдалося б вдихнути нове життя в стару класицистичну схему, що призвело до оновлення жанру в XIX ст.

Лоррен ввів в практику не тільки малювання пером і аквареллю пейзажів з натури, вивчення природних мотивів, але і звернувся до прийому застосування тонального кольору в живописі, узгодження його з природною палітрою. Лоррен використав цей прийом досить оригінальним чином. Він виходив за міські стіни Риму, де жив постійно з 1627, вранці і ввечері і, спостерігаючи тональні переходи в навколишній природі, створював відповідну колірну гаму на своїй палітрі.

Вже в майстерні він використовував отриману гаму при роботі над черговим твором. Завдяки цьому прийому Лоррену вдалося створити картини, наповнені дивним мальовничим чарівністю, у яких при деякої театральності, властивої творам класицизму, відчувається живий подих природи, повітряного середовища.

Замовниками Лоррена в основному були аристократи, Римський престол. Інші відомі твори: “Пейзаж зі сценою відпочинку на шляху в Єгипет” . 1661. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Викрадення Європи”. 1665. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Морська гавань при заході сонця – Клод Лоррен.