Морський берег в околицях Оранієнбаума – Саврасов

Морський берег в околицях Оранієнбаума   Саврасов

Робота була замовлена великою княжною автору в ту пору, коли він ще мало кому відомий. До розпорядження майстра була надана літня резиденція членів імператорської прізвища на березі Фінської затоки. В смутному, невиразительном північному березі автор зумів знайти і романтичне звучання, і барвистість, і незвичайну атмосферу.

Головним у пейзажі є захід, його барвисте наповнення, так достовірно і талановито зображене автором, наповнює роботу особливою атмосферою. У пейзажі присутня людина. Сам факт дієвого присутності наповнює пейзаж якимсь драматизмом і звучанням. Море постає не тільки гарним об’єктом для зображення, воно джерело доходу, поле для людської діяльності.

Вечірнє небо, відбиваючись у морській гладіні, забарвлює його в свої кольори, теплі і м’які. Вид напівзруйнованих пристаней, біжить далеко пароплава, туманний обрій – створюють атмосферу романтичної смутку. Майстру особливо вдалися хмари, пофарбовані вечірньої сонячної палітрою, водна гладь, практично ідеальна, замшілі валуни на передньому плані. Навіть палиці, на яких вивішені мережі, виглядають як башти старовинного замку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Морський берег в околицях Оранієнбаума – Саврасов.