Морський бій в гавані Неаполя – Пітер Брейгель

Морський бій в гавані Неаполя   Пітер Брейгель

Картина “Морський бій в гавані Неаполя” або “Неаполітанська гавань”. У найбільш ранніх живописних і графічних творів митця поєднуються альпійські та італійські враження і мотиви рідної природи, художні принципи нідерландської живопису і деякі італійські маньеристические риси.

У всіх цих роботах очевидно прагнення перетворити невелику за розмірами картину в грандіозну панораму, такі, наприклад, “Неаполітанська гавань” , “Падіння Ікара” , гравіровані Иеронимусом Коком малюнки. Найбільш ранні твори Пітера Брейгеля – пейзажні малюнки, у деяких з яких зафіксовані тонкі спостереження над природою, в інших відпрацьовуються і вивчаються прийоми пейзажного живопису венеціанців і інших північних майстрів старшого покоління, таких, як Херрі Мет де Блиск і Йоахім Патинир.

Саме це поєднання безпосереднього прямого, спостереження з умовними формулами і створює ефект нез’ясовну привабливості картин Брейгеля. Художник розглядав пейзаж не просто декорації, але як арену, на якій розгортається людська драма.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Морський бій в гавані Неаполя – Пітер Брейгель.