Морський пейзаж у Сен-Марі – Вінсент Ван Гог

Морський пейзаж у Сен Марі   Вінсент Ван Гог

У 1888 році Ван Гог відправився в поїздку на Середземне море. Зупинившись в невеликому рибальському селі Сен-Марі, він займався етюдами і начерками з натури. Тут його надихало все: і саме поселення, і маленькі рибальські човни, і, звичайно, море. Середземне море особливо зачарував Ван Гога. У листі до брата він описував, як у кожну мить вода змінює свій колір: синій стає зеленою, бузковим, і тут же в неї з’являється рожевий відлив…

У своїй картині художник спробував “зловити” цю мінливість. Головною темою пейзажу він зробив барвисті переливи самих різних кольорів і відтінків. Вода написана зеленими, синіми і помаранчевими мазками, які, змінюючи один одного, створюють нескінченну різноманітність фарб. Це поєднання роблять морський пейзаж незвичайно живим. Ван Гогу в повній мірі вдалося передати красу моря, виражену в його постійному русі. На передньому плані художник зобразив масивні гребені хвиль, а основним композиційним акцентом зробив маленьку рибальський човен.

Внизу Ван Гог поставив велику, нехарактерну для себе червону підпис. Він зробив це не випадково, а для того, щоб, за його словами, створити контраст до зеленого кольору води.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Морський пейзаж у Сен-Марі – Вінсент Ван Гог.