Московська дівчина XVII століття – Андрій Рябушкін

Московська дівчина XVII століття   Андрій Рябушкін

А. П. Рябушкін написав образ московської дівчата в 1903 році. На картині зображена молода дівчина, що йде вздовж вулиці. Її хода витончена і граціозна. Всім своїм виглядом юна красуня показує, як пишається тим, що вона москвичка. По її зовнішньому вигляду, не можна зрозуміти до якого стану вона належить. Одяг вказує на те, що вона не з бідної сім’ї, але при цьому і не з багатої.

Руки дівчини заховані в хутряну муфту, а на голові висока шапка зшита, як і муфта з чорного хутра. Предмети одягу відрізняються простотою, без надмірностей і абсолютно нічим не прикрашені. Тому дівчина, швидше за все, належить до середнього класу. Вона йде, підібгавши губи і піднявши голову, всім своїм виглядом показуючи свою перевагу. За її спиною довга русява коса, в яку вплетена проста червона стрічка, яка розвивається на вітрі.

Уздовж вулиці стоять непримітні і непоказні споруди. На землі багато снігу, напевно це середина або кінець зими. На тлі біло-сірого снігу дівчина виглядає особливо яскраво. Її велична постава відразу впадає в очі. Вона москвичка і пишається цим, це проглядається не тільки в її одязі, але і в тому, як вона йде і підносить себе. Багато жителів віддалених сіл навіть боялися мріяти про життя в красивому чудовому місті. Тому московська дівчина як би хвалиться, що вона живе в місті, який багатьом тільки сниться.

Художник намалював цей образ неспроста. Він хотів показати красу російських дівчат: білу шкіру, рум’янець, довге русяве волосся, струнку фігуру. Білий сніг тільки підкреслює їх красу, на його тлі краса виглядає більш виграшно. Російські красуні в зимовий час схожі на снігових королев і буквально заворожують своєю сліпучою красою. Тому саме в зимову пору А. П. Рябушкін зобразив образ російської дівчини на тлі білого снігу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Московська дівчина XVII століття – Андрій Рябушкін.