Московська вулиця 17-го століття у святковий день – Андрій Рябушкін

Московська вулиця 17 го століття у святковий день   Андрій Рябушкін

Після проливного дощу московська вулиця перетворилася на річку з бурхливо мчить потоком води і бруду. Через цей потік по слизьких колодці перебираються на інший бік вулиці пішоходи, підібравши вище подоли своїх одягів.

На першому плані картини зображена молода жінка в білій хустці, обережно ступающая по містках. Її довга одяг застібнута на великі гудзики, і цим яскравим поруч світлих плям позначена її гнучка рухома фігура.

Рябушкін завжди надавав велике значення одіж, вивчав російську старовинний костюм.

Чудово обличчя жінки: воно молоде і прекрасне своєю особливою національної красою. В глибині видніється постать боярина, з превеликою важливістю сидів на вороному коні. Поруч інший вершник, який, мабуть, усуває пішоходів, які заважають руху начальства. І дійсно, громіздка, безглузда фігура такого пішохода в глибині картини намагається якомога швидше дістатися до сухого місця, і його зустрічає веселий сміх людей, що вже стоять на суші.

На лівій стороні ціла група розмовляють між собою людей. Зовсім справа в цій групі, обличчям до глядача, стоїть, з удаваною скромністю опустивши долу очі, молода красуня, ошатна, набеленная і насурмленная. Правіше, на стовпчику, укріплений чотиригранний киотец з іконами. За стовпчик вхопився молодий чоловік, який готується перестрибнути через потік бруду. Під киотцом сидить жебрак з професійним жалісним особою. Тлом картини є численні будівлі – храм з шатровою дзвіницею і поруч службові будівлі якоїсь багатої садиби.

Картина написана з незвичайним знанням побуту та вигляду людей 17-го століття, вона відтворює живу міську сцену, характерну для тієї епохи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Московська вулиця 17-го століття у святковий день – Андрій Рябушкін.