Московський катівню. Кінець XVI століття (Костянтино-Еленинские ворота московського катівні на рубежі XVI і XVII століть) – Аполлінарій Васнецов

Московський катівню. Кінець XVI століття (Костянтино Еленинские ворота московського катівні на рубежі XVI і XVII століть)   Аполлінарій Васнецов

Одна з найдраматичніших за змістом картин Аполлінарія Васнецова – його відоме полотно “Московський катівню. Кінець XVI століття”, виконане в 1912 році і отримало в 1913 році золоту медаль на Міжнародній виставці в Мюнхені. Дія відбувається біля кремлівської стіни, у Костянтино-Еленінской вежі.

У XVI столітті в ступінчастих прибудовах над ровом містився московський катівня – місце ув’язнення і тортур людей. З воріт катівні кат витягує трупи людей, які не витримали катувань. Родичі стоять, охоплені розпачем і страхом, дізнаючись або боячись дізнатися серед закатованих свого близького, якого їм віддадуть тюремники для поховання.

Все це відбувається тоді, коли ранній промінь сонця чудово золотить верх вежі і ніжно рожевіють ранкові хмари. Тим самим художник як би протиставляє красу і спокій у природі трагічного дії, людської жорстокості на землі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Московський катівню. Кінець XVI століття (Костянтино-Еленинские ворота московського катівні на рубежі XVI і XVII століть) – Аполлінарій Васнецов.