Московський вечір – Тетяна Назаренко

Московський вечір   Тетяна Назаренко

Тетяна Назаренко – одна з художників стику епох, яка творила ще при Радянському Союзі, і благополучно перенесла свій дар, як прапор, в сучасну нам Росію. Її картини, як правило, сюжетні, або ж зображують людей. Перспектива у них часто буває порушена, персонажі, які не повинні стикатися, опиняються в одному місці в один час.

“Московський вечір” серед них фактично эталонна. На ній зображені друзі художниці – молоді, які зібралися пограти в її майстерні. Дві гітари, флейта, чистий жіночий голос, вони разом співають і встає за ними, замість задушливих і давили стін кімнати, живий простір Москви. Можна побачити вежі Кремля, куполи Соборній площі, старі, затишні будинки ще царської будови.

На столі перед друзями – папери різних епох. Можна розібрати старі фотографії, вийняті зі старого альбому, на які урочисті незнайомі люди дивляться в кадр суворо і вимогливо.

Номери журналів, які не виходять вже багато років, начерки чиєїсь легкої рукою, портрет кріпак, що мало хто вже впізнає. Епохи переплетені – встає за молодими людьми розпливчастий, тонкий, ірреальний портрет Єлизавети Петрівни Чаревиной, написаний колись Григорієм Островським.

Стара жінка дивиться зсередини власного “ніде”, зв’язку часів, яка поділяє її і зібралося в майстерні суспільство, і виглядає одночасно відстороненою і матеріальної, однією з всіх, рівної в колі друзів, яких відокремлює від неї майже два століття.

Ця картина – про неминучість, невідворотність його ходу, і одночасно про те, як легко і вільно думка людська може його подолати. Як легко встають за людьми часи, яких вони не застали, і наскільки близькими іноді здаються ці часи – у старих книгах, в будівлях, яким кілька століть, в паперах, романсах і думках.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Московський вечір – Тетяна Назаренко.