Москва II – Василь Кандінський

Москва II   Василь Кандінський

“Москва II”, написана в 1916 Кандинським році – одне із самих прекрасних полотен “російського періоду”, знаходяться в приватних колекціях. Бурхливі події, що призвели художника назад на батьківщину, розбудили любов до рідного міста, що зберігалася в його серці всі ці роки. В 1916-1917 роках, натхнений поверненням, Кандинський пише кілька “московських” картин. Ця композиція-калейдоскоп, насичена бурхливої енергією кольору втілює красу динаміки Москви, якою бачить її художник.

“Сонце плавить всю Москву в один шматок, звучний як туба, сильною рукою приголомшливий всю душу. Ні, не це червоне єдність – кращий московський годину. Він тільки останній акорд симфонії, розвиває в кожному тоні вищу життя, примушує звучати всю Москву подібно fortissimo величезного оркестру.

Рожеві, лілові, білі, сині, блакитні, фісташкові, пламеннокрасние будинки, церкви – всяка з них як окрема пісня,- скажено зелена трава, низько гудячі дерева, або на тисячу ладів співаючий сніг, або alegretto голих гілок і сучків, червоне, тверде, непохитне, мовчазна кільце кремлівської стіни, а над нею, все перевищуючи собою, подібна урочистого крику забув увесь світ аліллуйя, біла, довга, струнко-серйозна риса Івана Великого. І на його довгій, у вічній тузі за неба напруженою, витягнутій шиї – золота голова купола, що являє собою, середінших золотих, срібних, строкатих зірок обступающих її куполів, Сонце Москви” У листі до Мюнтер від 4 червня 1916 року Кандинський пише про ідеї для своїх нових московських робіт: “Я хотів би написати великий пейзаж: зібрати окремі елементи і об’єднає їх на полотні. Слабкі та сильні, я б змішав їх разом, також як світ являє собою суміш різних елементів.

Ця картина повинна бути як оркестр […] в 8 годин вечора я пішов у Кремль, щоб побачити собори такими, як я хочу їх зобразити. Нові багатства розгорнули вони перед моїми очима”. Через кілька тижнів він знову писав їй: “Це поступово розвивається в моїй уяві. Те, що було лише фантазією, в даний час приймає фізичну форму. Чого не вистачало цієї ідеї – це глибини і звучання, дуже серйозного, складного і в водночас простого” .

Потім, після двох з половиною місяців роботи на полотні, Кандинський пише: “Ви знаєте, що у мене була ця мрія – написати велику картину, натхненну щастям, радістю життя, або Всесвіту. Раптом я усвідомлюю гармонію кольорів і форм, що походять з цього світу радості” . Цікаво, що на обох картинах, “Москва I” і “Москва II” в самому центрі полотна чітко помітна пара в традиційних російських костюмах, обернена спиною до глядача і ніби споглядає разом з ним величну симфонію столиці. PS: картина продана в Лондоні на аукціоні Сотбіс 3 лютого 2015 року за 9,48 млн доларів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)