Москворецкий міст – Костянтин Коровін

Москворецкий міст   Костянтин Коровін

Будучи корінним москвичем, Костянтин Коровін тим не менш рідко зображував рідні міські пейзажі, хоча, безсумнівно, черпав звідси натхнення, тому картину “Москворецкий міст” можна з упевненістю величати унікальною у творчості живописця.

Широка панорама з першого погляду вражає своєю яскравістю і безпосередністю. Перед нами впізнаваний пейзаж – пишні купола Собору Василя Блаженного, суворі вежі Кремля і близько стоять один до одного будиночки, пестреющие різнокольоровими дахами і ошатними вивісками.

Дивна властивість коровинской живопису, зображати так реалістично навколишній світ з допомогою імпресіоністської техніки, в цій картині продемонстровано в крайньому ступені. Немає іншого російського художника, вміє так чудово “ловити” красу миті!

Композиція картини побудована з великою фантазією – живописець повністю звільнив весь передній план, щоб дати можливість глядачеві в повній мірі насолодитися відкрився панорамою. Рухається нам назустріч червоний трамвай є як би сполучною ланкою між вільним простором переднього плану і скупченості різних елементів на задньому фоні.

Сьогодні ця картина представляє інтерес не тільки, як твір образотворчого мистецтва, але і як художній артефакт, несе історичну цінність – багато будинків не пережили історичних потрясінь і канули в літа, а картина Коровіна може дати нам уявлення як виглядала ця частина Москви в 1914 р. Тут можна розгледіти зниклі будиночки Василівського спуску, втрачену білу дзвіницю Храму Миколи Чудотворця Москворецкая, яка веде своє літочислення ще з часів правління Олексія Тишайшего. Та й міст нині інший, а той, що увічнив Костянтин Коровін, був замінений в 1938 році на сучасний Великий Москворецкий, діє до цих пір.

Сонячний, наповнений світлом, пейзаж Коровіна з’явився скромним свідком минулих днів – і немає вже ні тих, ні тих будівель, і здається сонце світить не з тією часткою урочистості і святковості, і лише картина в підрамнику, написана в грубувато-импрессионистическом стилі, передає настрій тієї епохи, де жив і творив видатний з російських імпресіоністів, Костянтин Олексійович Коровін.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Москворецкий міст – Костянтин Коровін.