Мотофудзи в Мэгуро – Утагава Хиросигэ

Мотофудзи в Мэгуро   Утагава Хиросигэ

Раніше, ніж Сін-Фудзі, Хиросигэ показав її в попередньому листі, була споруджена Мото-Фудзі – початкова Фудзі. Поява подібних споруджень можна пояснити і труднощів, що підстерігають паломників, адже для цього потрібно було отримати перепустку для проходження застави в Хаконэ, а саме сходження займало не менше 7 днів. Висота цієї гори становила 12 метрів. На схилі були посаджені сосни, від неї відкривався гарний вид на річку Мэгурогава. Схил був не дуже крутим, а зигзагоподібна дорога вела до вершини, з нею було легко піднятися і спуститися. Гора проіснувала до 1878 року.

Біля підніжжя гори перебували чайні павільйони і ресторанчики, росли вишневі дерева, що і показано в гравюрі. Вона віднесена до розділу “Весна”, пожовкла листя на деревах наводить на думку про можливе хімічному розкладанні пігменту, але аж ніяк не весняні костюми паломників дозволяють закрастися сумнів.

Можливо, за задумом упорядника серії було доцільним помістити два листа з Фудзидзука з Мэгуро поруч. Пізній лист гравюри перероблений в кольорі. Затінений абрис гори на першому плані, крони дерев на другому плані жовтувато-коричневі, а грунт підлогу ними – охриста. Передгір’я Фудзі стали сіро-коричневими. Змінилася забарвлення квадратного картуша.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Мотофудзи в Мэгуро – Утагава Хиросигэ.