Моїй дружині – Марк Шагал

Моїй дружині   Марк Шагал

Незвичайна картина в жанрі ню, повна символів і знаків, що виникають на рівні несвідомого, “Моїй дружині” присвячена Беллі Розенфельд. До моменту закінчення роботи над картиною вони вже одружені майже 30 років, але Белла все та ж улюблена жінка, муза, менеджер і ангел-хранитель живописця.

Глядач уже звик бачити дружину Шагала – зазвичай вони разом з самим майстром летять над землею, але дана робота вирішена зовсім іншої стилістики. Живописець вирішив зобразити свою улюблену оголеною, при цьому наповнивши полотно власними зображальними цитатами, хоч і в недостовірний варіанті.

Майже в центрі картини сам Крокував, обіймає Беллу-наречену, і це дає відсилання до полотна “Весілля”, а он червоний ангел зі скрипкою, частий герой роботи майстра, і синій козел, також впізнаваний. Крім того, картина несе явний єврейський характер, досить поглянути на мінору вгорі полотна. Деякі критики схильні порівнювати цю роботу з біблійним сюжетом, пов’язаних з райським садом і Адамом і Євою. Так чи інакше, одне залишається незаперечним – представлена робота є ще однією одою коханій жінці, якій через 10 років судилося покинути і свого майстра, і цей світ.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)