Мрійник – Жорж Руо

Мрійник   Жорж Руо

Жоржа Руо можна назвати одним з найоригінальніших художників XX ст. Він створив свій неповторний світ образів, які сформувалися в ході релігійних і моральних шукань художника. Руо народився в Парижі і в юності навчався ремеслу у вітражній майстерні. Пізніше художник вчився в Школі витончених мистецтв в Парижі у Е. Делоне і Моро.

Істотний вплив на формування художника, його образного світу справило спілкування з католицьким письменником Л. Блуа. В релігійному живопису майстер грунтувався переважно на традиціях середньовічного готичного мистецтва вітража, але його образи експресивніше, драматичніше, їх сприйняття виявляється більш загостреним. Як і у світських творах, релігійних художник зберігає гротескність характеристик. Живопис Руо будується за принципом, що поєднує яскравий, легко читається нарис фігури, предмета та заповнення окресленої площині фарбою.

“Мрійник” – характерне для пізнього періоду творчості Руо твір, виконане в типовій для майстра манері. Образ юнака, занурений у власні думки, перегукується з образами в роботах художника, присвячених балаганним акторам. Інші відомі твори: “Повія”. 1906. Пті-Пале, Париж; “Голова Христа”. 1937-1938. Музей мистецтв, Клівленд; “Старий король”. 1937. Інститут Карнегі, Піттсбург; “Християнський ноктюрн”. 1952. Національний музей сучасного мистецтва, Париж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)