Мучеництво Св. Лаврентія – Тіціан Вечелліо

Мучеництво Св. Лаврентія   Тіціан Вечелліо

Картина “Мучеництво святого Лаврентія” була написана для нині знесеної церкви Крочифери у Венеції. У свої останні роки Тіціан здавався заклопотаним долею тих, хто відкрито не корився владі.

В представленій роботі відображена відчайдушна спроба, в даному випадку з боку сил язичництва, таємного придушення інакомислення вночі далеко від загального огляду. Розворот фігур з правого верхнього кута в нижній лівий посилює вигин тризуба, встромленого в ребра святого Лаврентія, а мученицьке особа запекло болем, незважаючи на усвідомлення свого порятунку, коли промінь світла проривається крізь хмарний покрив.

Ймовірно, картина заснована на роботі ранньохристиянського поета Пруденция “Пристрасті святого Лаврентія”, в якій мучеництво символізувало перехід від язичництва до християнства.

Тіціан скористався нагодою, щоб віддати належне короля Іспанії Пилипа II, який 10 серпня 1557 року, на свято святого Лаврентія, завдав поразки французької армії в битві при Сен-Кентена. Два солдата праворуч носять іспанські обладунки, а на їх червоному прапорі зображений чорний орел Габсбургів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Мучеництво Св. Лаврентія – Тіціан Вечелліо.