Мучеництво святого Матвія – Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Мучеництво святого Матвія   Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Картина італійського живописця Караваджо “Мучеництво святого Матвія”. Розмір картини 323 х 343 см, полотно, масло. Міцними, повнокровними людьми постають у творах Караваджо святих і великомучеників: простодушний грубуватий Матвій, суворі, натхненні Петро і Павло.

Нічого незвичайного немає і їх пластично-відчутних фігурах. Саме за такі картини критикували художника Караваджо багато сучасники. В епоху Контрреформації були встановлені канони для релігійного мистецтва, яким повинен був суворо дотримуватися кожен живописець при зображенні святих і їх діянь. Караваджо звинувачували в тому, що він своїм мистецтвом профанує пам’ять святих та священних подій, зображуючи і описуючи їх у своїх картинах звичайним “людською” мовою.

Картини “Покликання святого Матвія”, “Мучеництво святого Матвія” і “Апостол Матфей і ангел” написані художником для капели сімейства Котареллі у римській церкві Сан Луїджі ді Франчезі. У другій картині цієї серії “Мучеництво святого Матвія” у Мікеланджело Караваджо взяло гору прагнення до більш ефектному і театрально-патетическому рішенням композиції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Мучеництво святого Матвія – Мікеланджело Мерізі да Караваджо.